Ve stylu jižní Francie

Moderní jídelny jsou místem setkávání rodiny a přátel, kde se nejen jí, ale také tráví většina společného volného času při hrách, povídání, práci apod. Jídelna se stala centrem domácnosti.

Abyste si tyto chvíle mohli užít, potřebujete pohodlné sezení i odpovídající stůl. Nábytek by měl být zvolen s ohledem na funkčnost, ale i design interiéru.

Jídelna s vůní levandule a tymiánu

Ve stylu Provence si můžete zařídit celý interiér, ale právě pro jídelnu a kuchyň je tento styl přímo stvořený. Výhodou je jeho nenucenost a přirozenost.

Jednou z variant je jídelní nábytek z masivního dřeva, který se velmi dobře kombinuje s kovovým.

 

Ve francouzkém stylu..

Velmi oblíbené jsou i kované židle a stoly, které odlehčí zvláště menší prostory. Skvěle vypadají v místnostech s podlahou z dřevěných fošen, ale velkou službu vám udělají ve vydlážděných jídelnách. Ke kovovým židlím se pak náramně hodí různé podsedáky s vintage dekorem či s výraznými vzory.

Kulatý nebo hranatý stůl

Vybíráte-li stůl samostatně, je důležité počítat s několika faktory. Do malého prostoru doporučujeme stůl hranatý, který zabere méně místa včetně židlí, jež můžete dát blíž k sobě. Tento stůl ve tvaru čtverce či obdélníku můžete bez problémů přirazit ke stěně, čímž získáte více místa.

Nemáte-li problém s prostorem, můžete se podívat na širokou škálu kulatých stolů. Počítejte ovšem s tím, že dost místa zaberou i židle, rozestavěné dokola. Kulatý stůl nicméně je dominantou jídelny a skutečným středobodem vašeho domu, neboť přímo vybízí k setkávání celé rodiny i přátel.

V obou případech lze kombinovat stoly s židlemi různého designu. Máte-li raději jednotný ráz nábytku, vybírejte stůl i židle v rámci jedné řady. I přesto u nich můžete pracovat s různým barevným řešením i s kontrasty.

Jste-li odvážnější a chcete něco jedinečného, současná nabídka vám umožňuje kombinovat rozličné styly. V rámci stylu francouzského venkova ke stolu z masivu lze zvolit masivní nebo ratanové židle, ale celkový dojem odlehčíte kovovými.

Podobné články: