Matrace z koňských žíní, pro dobré spaní

Pokud se zajímáte o nabídku kvalitních matrací, jistě vám nemohly uniknout ani ty, ve kterých se používají koňské žíně. Jedná se většinou o matrace z vyšší cenové kategorie, ale investice do nich se vám jistě vyplatí. Vzhledem k tomu, že jsou určeny pro ty nejnáročnější zákazníky, máte téměř zaručen kvalitní spánek bez probuzení s bolestmi zad či jinými problémy. Pokud vás matrace z koňských žíní zaujaly, v tomto článku se o nich můžete dozvědět více.

Čemu pomáhají koňské žíně v matraci?

Určitě vás napadlo, že matrace s koňskými žíněmi jsou pouze nějakým marketingovým tahem. Ovšem v tom se pletete. Koňské žíně, umístěné do jádra matrace, mají skutečně svůj účel. Například zajišťují odvod přebytečného vlhka a tepla z vnějšku matrace. To by mělo pomoci například při boji s roztoči, kterým právě teplo a vlhko nejvíc vyhovuje. Pokud se přemnoží, stávají se častým zdrojem alergií či obdobných zdravotních problémů.

Futon

Koňské žíně se používajé také ve futonech.

Matrace pro zdravá záda

Matrace z koňských žíní mají ještě jednu věc společnou. Ať už se jedná o matrace s pružinovým či pěnovým jádrem, vždy je u nich kladen důraz na ortopedické vlastnosti. Mají například speciálně profilovaný povrch či se skládají z nadstandardního množství pružinek, které podpírají celé tělo, udržují páteř ve správné poloze a zajistí vám tak kvalitní spánek s příjemnými probuzeními.

Cenová relace matrací z koňských žíní

Už výše jsme se zmínili o tom, že při nákupu matrací z koňských žíní budete muset sáhnout trochu hlouběji do kapsy. Průměrně se jejich ceny pohybují v rozmezí od čtyř do 15 tisíc korun. Ovšem vynaložených peněz určitě nebudete litovat. Za tuto cenu obdržíte velmi kvalitní zboží s dlouhou životností, které nebude nijak poškozovat vaše zdraví. Naopak vám přinese klidný spánek, po kterém jste dlouho toužili.