Jarní detoxikaci organismu podpořte v sauně

Pokud chcete podpořit své jarní hubnutí do plavek a účinně detoxikovat své tělo, zapomeňte na drastické diety a hladovky, které vašemu tělu spíše uškodí, než prospějí. Účinný jarní detoxikační proces je především o uvedení těla do harmonie a rovnováhy v podobě očisty těla i ducha. Ideálním a příjemným pomocníkem je sauna nebo infrasauna. Přes zimu je lidský organismus zanesený odpadními látkami, které je nutno dostat z těla ven.

Jarní únava a zdravotní neduhy

Po zimě také trpíme nedostatkem slunečního světla a klesá nám hladina vitamínu D. Výsledkem je známá jarní únava a s ní spojené různé zdravotní problémy. Mohou se projevovat na pokožce v podobě akné, bolestmi hlavy nebo rozhozeným trávením. Jarní detoxikace organismu je vhodným řešením. Pokud ji opravdu provedete důsledně a správně, budete zářit zdravím a krásou. Nezaměňujte pojem detoxikace a hubnutí, neboť úplně všechno chce svůj čas. Pomalá důkladná očista je mnohem lepší než týden strávený na tukožroutské polévce, salátech a detoxikačních čajích.

Účinný jarní detox má svá pravidla

Odpadní látky usazené v těle se ukládají především v podobě tuků. Pokud shodíte kilo či dvě, budete se pak cítit mnohem lépe, budete mít ze sebe radost a následné pokračování v ozdravném či hubnoucím procesu bude mnohem snazší. Do svého jarního jídelníčku zařaďte pestrou a vyváženou stravu, jejímž základem by měla být zelenina a ovoce. Jezte tedy co nejvíce salátů se za studena lisovaným olejem  a nahraďte své svačiny čerstvě vytvořenými šťávami ve formě smoothies.

close

Vyzkoušejte například olej Sacha Inchi, který obsahuje 13x více omega 3 kyselin než losos

Pitný režim, péče o tělo a masáž

Nejlepší ze všeho je čistá neperlivá voda. Pijte ji opravdu v dostatečném množství. Detoxikaci a hubnutí nejvíce podpoříte, když si do své sklenice hodíte vždy plátek citronu a můžete jej střídat s plátky okurky nebo přidat pár bylin, třeba ve formě máty podporující trávení. Zajímavou alternativou můžou být i bylinné čaje z peruánských bylin. Zajděte si na příjemnou ruční lymfatickou masáž, která velmi dobře nastartuje vaši látkovou výměnu v organismu. Uvolní a povzbudí tělo i duši a podpoří kromě detoxikace i zpevnění vaší pokožky. Kromě masáže je velmi vhodný peeling, kdy se zbavíte odumřelých kožních buněk, kůže se omladí a celá vaše pokožka bude moci volně dýchat. Dopřejte péči svému obličeji v podobě kosmetiky i pleťové masky.

 

728x90bi.jpg

Relaxace, sluníčko a pravidelné saunování

Psychická pohoda je velmi důležitou součástí očisty našeho organismu. Věnujte se tomu, co máte opravdu rádi. Ke svým zálibám přidejte něco nového, zaměřte se na sportovní aktivitu a vyzkoušejte třeba pilates nebo jógu. Dostatečně spěte, neboť spánek posiluje i léčí zároveň. Od jara pobývejte co nejvíce na sluníčku pro načerpání vitaminu D. Často se pohybujte na čerstvém vzduchu, choďte na procházky a o víkendu vyrazte do přírody pěšky, na kole či kolečkových bruslích. Zařaďte pravidelné saunování. Rozproudíte krev, podpoříte látkovou výměnu a dokonale relaxujete tělo i mysl. Otužováním posílíte imunitu a obranyschopnost organismu. Odoláte nachlazení číhajícímu na vás kvůli jarním rozdílům teplot. Nejlepší účinky sauny při začínajícím detoxu pocítíte při návštěvě 1x až 2x týdně. Začátečníkům se návštěva sauny doporučuje maximálně 1x týdně.