Jak vybrat tu správnou postel?

Kvalitního spánku se dočkáte pouze díky pečlivě vybrané posteli a k ní zakoupené matraci. Pokud stále nevíte jakou postel si vybrat podívejte se do naší fotogalerie a nechte se inspirovat. Ovšem někteří lidé právě se správnou volbou mohou mít problém. Co by taková kvalitní postel měla splňovat? Důležitá je například délka, která by měla být alespoň o dvacet centimetrů větší než člověk, který na ní bude spát. Ono při spánku se nejrůzněji natahujete a nebylo by asi milé, kdyby vám přes postel přečuhovaly špičky nohou. To samé platí i pro šířku, která bývá nejčastěji 80 nebo 90 centimetrů. Důležitá je i výška postele – optimální je 45 – 55 cm. Čím jsme starší, tím hůře se nám s postele stává. Proto jsou pro seniory vhodnější vyvýšené postele.

amareto6Máte atypický rozměr postele? Nechte si udělat matraci na míru.

Pokud jste vyšší postavy, nejspíš se při hledání postele s dostačujícími rozměry dostanete do potíží. V takovou chvíli připadá v úvahu její zhotovení na míru. Nesmíte ale zapomenout ani na speciální matraci na míru přesně podle rozměrů vnitřku objednané postele. Standardní typ přesně pro vaši atypickou postel totiž najdete jen opravdu náhodou. Pokud jste si vybrali nějaký konkrétní typ matrace a v nabídce bohužel není přímo vámi požadovaný rozměr, neváhejte nás oslovit s žádostí o její dodání ve speciální velikosti.

Zbývá se jen pořádně vyspat.

Nyní už vám tedy zbývá jen si pořádně zjistit přesné rozměry vaší postele a vybrat si matraci s vyhovující tuhostí a jinými vlastnosti. A můžete se  těšit  na to, až se na matraci uvelebíte a dobře se vyspíte.

Podobné články: